Doğru Kombin İçin İpuçları

Doğru Kombin İçin İpuçları
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.973 kez okundu.

Doğru Kombin Nasıl Olur?

Kıyafetlerimizi kombinlemek oldukça önemlidir. Hele ki tesettür giyimde kombinler oldukça önemlidir. Kullandığımız parçaları en doğru şekliyle kombinlemek gerekmektedir. Öyle ki aldığımız parçalar ne kadar güzel olsa da bazen yapılan kombinler ile çok kötü hale getirilebilir. Bizlerde bugünkü yazımızda sizlere doğru kombin nasıl yapılır sorusu altında doğru kombinin ipuçlarından bahsedeceğiz.

Vücut şeklinizi bilin ve ona göre giyinin;

Vücudumuzu tanımak bilmek oldukça önemlidir. Bedenini iyi bilen bir kadın fazlalıklarını nasıl kapatacağını da iyi bilir. Kıyafetlerinizi kombinlemeden önce vücut şeklinizi bilmekte fayda vardır ilk olarak bedeninizi tanımanız gerekmektedir.

dogru-kombin-nasil-yapilir

Renk seçimi;

Baştan ayağa tek renk seçimi doğru değildir. Bu yüzden farklı renkleri kombinlemek daha doğrudur. Seçilen renklerin birbiri ile uyumu oldukça önemlidir. İki uyumsuz rengi bir arada kullanmak yerine uyumlu renkleri kullanmayı tercih edin. Kış ve yaz tonlarına dikkat etmekte fayda var.

Desen seçimi;

Kombinlerinizi yaparken alt bedeniniz için desenli bir parça kullandıysanız üstünüze tek renk düz bir seçim yapmak daha doğru olacaktır. Hatta desendeki renklerden birini seçebilirsiniz. Böylelikle zarif ve şık bir görüntü yakalayacaksınız.

dogru-kombin

Yaşınıza uygun giyinin;

Tesettür giyim diye kendi yaşınızdan büyük gösterecek kombinler tercih etmeyiniz. Yaşınıza göre kombinler yapmaya özen gösteriniz.

Zaman ve mekân;

Tesettür giyimde kombinlerinizi yaparken dikkat edeceğiniz bir hususta zaman ve mekândır. Günlük tarzınız ile iş hayatınızdaki tarzınız aynı olamayacağı için kombinlerinizin de aynı olması doğru olamayacaktır. Bunun için kombinlerini yaparken zamana ve mekâna dikkat etmekte fayda vardır.

tesettürde-dogru-kombin

Bugünkü yazımızda tesettür giyimde kombin yaparken dikkat etmeniz hususlara değindik. Kombinlerinizi yaparken sıraladığımız maddelere özen göstermeniz kombininizin doğru olmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle daha kendinizi daha şık ve zarif hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür'de Ofis Kombinleri başlıklı makalemizde iş için tesettür elbiseler, kurumsal tesettür elbiseler ve tesettür kurumsal giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git