En Doğru Yemek Masasi Düzeni Nasıl Olmali

En Doğru Yemek Masasi Düzeni Nasıl Olmali
7 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.438 kez okundu.

Güzel yemek yapmak kadar yemek servisi ve güzel masa hazırlamak ve sunumda önemlidir. Yemek masamızın, soframizin güzel olması için yapmamız gerekenler; Hijyen kurallarına dikkat ederek hazırlığınızı yapın. En önemli konu temizliktir servis takımlarınız çok temiz olsun. Masada mutlaka temiz ütülü ve mümkünse beyaz masa örtüsü olsun. Yemek takımlarınızın rengi açık olsun çok karışık renkler sofrayı şık göstermez.

Yemek takımlarınız ,çatal kaşık ve bardak takımlarınız misafire özel olsun. Günlük kullanıp yıpratmayın. Hem su hemde meyve suyu bardağını tabakların yanına koyun. Masada ekmek dilimlenmiş ve sepette olsun. Sepetin içine ekmek kırıntıları için örtü yerleştirin. Yemeklerin sıcak kalması için servis tencerelerinin kapakları olsun. Her yemeğin servis kaşığı ayrı ayrı olsun.

Salataları herkese ayrı kaselere koyun.Hem kağıt peçete hemde bez peçeteniz masada olsun. Masa çok karışık olmasın. İçeceklerin masada çok yer kaplamaması için servis masanız olsun. Yemekleri çok tuzlu ve baharatlı olmasın. Tuz,baharat, yağdanlıklarınız masada olsun. Gerekli herşeyi masaya getirin çok sık masadan kalkarsanız hem yorulur hemde misafirlerinizle yeteri kadar ilgilenemezsiniz. Yemekte sunum ve ikramdan daha önemli olan güleryüz ve saygıdır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Patates Salatasi Tarifi başlıklı makalemizde patates salatasi malzemeri, patates salatasi nasil yapilir ve patates salatasi yapimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git