EN KOLAY EYELINER ÇEKİMİ NASIL YAPILIR

EN KOLAY EYELINER ÇEKİMİ NASIL YAPILIR
4 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 5.573 kez okundu.

Eyeliner çekme çoğu kadının sorunu.Bir gözünüze çok güzel çekerseniz,diğer gözünüzdeki kalın olur,yamuk olur.Tam istediğiniz gibi oluyorken son anda eliniz kayar,bozarsınız.Bazen dakikalarca bununla uğraşmak zorunda kalır gideceğiniz yere geç kalırsınız.İşte bu yazıda kolay eyeliner nasıl çekeriz ondan bahsedeceğiz.

Kolay bir şekilde eyeliner çekmek için birkaç yol var.

JEL EYELINER

Öncelikle kuyruklu eyeliner tercih ediyorsanız ucunun sivri olması açısından jel eyelinerları tercih edebilirsiniz.Kalem eyelinerların uçlarının sivriliği kullandıkça kaybolduğu için bir süre sonra istediğiniz incelikte eyeliner çekmek zorlaşır,kuyruğunu yapamazsınız.Bu yüzden fırça yardımı ile çekmek daha kolay olacak,istediğiniz sonuca daha yakın olacaktır.

YAPIŞKAN KAĞITLAR

Eyelinerınızın kuyruğunu iyi ayarlayamıyorsanız yapışkan kağıtlardan faydalanabilirsiniz.Yapışkan kağıtları gözünüzün dışına istediğiniz açıyla yapıştırın.Ondan sonra eyelinerınızı çekin ve kağıtları çıkarın.İşte kusursuz bir şekilde çekilmiş eyelinerınız.

KAŞIK İLE EYELINER MI?

Demin bahsettiğim gibi bir uygulamayı kaşık ile de yapabilirsiniz.Evet kaşık!Şaşırmayın.Yine gözünüzün dışına istediğiniz açıyla kaşığı yerleştirin ve eyelinerınızı sürün.Kaşığı kaldırdıktan sonra hiçbir taşırma olmadan sürdüğünüzü göreceksiniz.

PRATİK

En önemlisi el alışkanlığınızın olması.Ne kadar çok pratik yaparsanız eyeliner sürmeniz o kadar gelişir,bir süre sonra bunlarla uğraşamanıza gerek bile kalmaz.O yüzden sabırlı olmalısınız.İlk başlarda tek bir seferde bir çizgi çekmek yerine eyelinerınızı kısa kısa çizgilerle doldurun.Eliniz alıştıkça daha hızlı ve kolay yapmaya başlayacaksınız zaten.

İşte kolay eyeliner çekme tekniklerinden bazıları bunlar.Eyeliner çekme derdinden bu yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.Kolay gelsin!

Bir önceki yazımız olan TESETTÜRLÜ BAYANLAR HANGİ RUJLARİ KULLANMALIDIR başlıklı makalemizde kapalılar için makyaj modelleri, tesettür dudak makyajı ve tesettür dudak makyajlari hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git