Evde Kirpik Bakımı İçin Kür Önerileri

Evde Kirpik Bakımı İçin Kür Önerileri
11 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 4.019 kez okundu.

Göz güzelliğinizi  ön plana çıkaran kirpiklerinizin canlı ve dolgun olması bakışlarınızı daha görsel bir hale getireceği gibi  bakışlarınızı da daha delici bir hale getirecektir. İnsanların çoğu, kirpik bakımı yapmadıklarından kirpikleri kırılıp, solgun bir hal almaktadır. Kırılan, kopan ve seyrekleşen kirpikler yenileri çıkana kadar geçen uzun sürelerde göz güzelliğinizi gölgede bırakıyor ve yapacağınız göz makyajlarınızı etkisiz hale getiriyor. Uzun süreler sonra çıkacak olan yeni kirpikler nedeni ile bu süre zarfında kirpikleriniz solgun ve bakımsız bir halde kalmak zorundadır. Bu nedenle kirpik bakımlarını yapmalı ve dolgun kirpikler ile göz güzelliğimizi ön plana çıkarmalıyız.

Hint yağı ve badem yağı kürü

kirpik bakimi icin hint yagi kuru

Kirpiklerinizi canlandırmak ve dolgun kirpiklere sahip olmak için yüz yıllardır kullanılan hint yağı ve badem yapını bir biri ile karıştırın, üzerine zeytin yağı ekleyerek bu karışımı akışkanlığını kaybedene kadar iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir rimel fırçası, pamuk veya yumuşak bir bez ile kirpiklerinize iyice sürün ve 40 dakika kirpiklerinizin bu karışımla besledikten sonra duş alın. Düzenli olarak bu karışımı kirpiklerinize uyguladığınızda 3 hafta sonra kirpiklerinizin dolgun ve canlı görünüme kavuşturduğunu göreceksiniz.

Kakao yağı, hint yağı ve zeytin yağı kürü

evde yapilan kirpik bakimi

Kısa kirpikleri uzatmak için uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olan kakao ve hint yağı karışımı ile zeytin yağının karıştrılması ile elde edilen kür ısıtılmış bir çaydanlığın üzerine konulup akışkanlığı kayboluncaya kadar karıştırılır. Bu karışım kirpik diplerine iyice yedirilerek kirpikler beslenir. Bu karışım ile kirpikleriniz kreatin üretmesin ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Ceviz yağı, fındık yağı ve kakao yağı kürü

kisa kirpikleri daha uzun nasil gosterilir

Kirpikleriniz zayıf ve çok çabuk koparak kirpiklerinizin seyrekleşmesine sebep oluyorsa kirpiklerinizi güçlendirici bir kür olan ceviz, fındık, kakao yağı kürünü uygulamalısınız. Bu üç yağı karıştırıp bir süre bekletin sonra katılaşana kadar karıştırın. Akışkanlığını kaybetmiş olan kürü kirpiklerinize sürün. Mümkünse 2 saat kadar bekletin ve 10 gün sonra kirpiklerinizin hem gür hem de kuvvetliolduğunu göreceksiniz.

Yumurta akı, zeytin yağı, ekinazya yağı  kürü

ekinezya yagi kuru nasil yapilir

Kirpiklerinizin kolayca şekil alması için esnek olmasını istiyorsanız kirpiklerinizi iyi beslemeli ve esneklik kopmadan kazanmasını sağlamalısınız. Bunun için yumurta akı, ekinezya yağı ve zeytin yağını katılaşana kadar bir kap içinde çırpın. Katılaşan  karışımı kirpiklerinize sürün ve günde 45 dakika 1 saat aralığında kirpiklerinizi besleyin.  Karışımın kokusunu güzelleştirmek için gül suyu kullanın. 3 hafta sonra kirpiklerinizin bidugi kullanmadan istediğiniz gibi şekil aldığını ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

 

Bu kürleri uygulayacak vaktiniz yoksa yapacağınız basit bakımlar ile kirpiklerinize canlılık kazandırabilirsiniz. Bir pamuğa zeytin yağı dürerek kirpiklerinize sürebilir, kirpiklerinizin düzenli olarak beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yüz makyajlarınızın ardından kirpiklerinizi rimelden temizlemek ve kirpik köklerinin hava almasını sağlamak için  temizleme mendilleri kullanmalısınız. Akşam yatmadan önce kirpik  bakımınızı yapıp, kozmetikçilerde bulunan ve hint yağı içerikli kirpik kremlerini kullanarak kirpiklerinizin kuvvetlenmesini ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Hint yağının sağlıklı koşullarda katılaştırılmış halini satın alıp gün içerisinde pamuk yardımıyla kirpik diplerine sürebilir, kimselere fark ettirmeden kirpik bakımınızı gün içinde yapmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı İçin Yapabileceğiniz Pratik Maskeler başlıklı makalemizde cilt bakımı, maske ve pratik maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git