Feracem 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Feracem 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu
18 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.625 kez okundu.

FERACE MODASI

Ferace, Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Anadolu’da yaşayan kadınların giydiği, uzun kollu, bol, yakasız ve siyah renkte pardösüyü anlatan bir çeşit üstlüktür. Günümüzdeki kadınların giydikleri mantoya benzer olmakla birlikte, farkı geniş yakalarının olmayışı ve daha uzun oluşudur. Ferace geleneği bugüne dek sürmüş; modaya uygun bir hal almıştır. Günümüzde de tesettür giyimin vazgeçilmezleri arasına girmiş olan ferace, kadınların ilgi ve meraklarına göre biçimlenmiştir.

RENKLİ FERACELER

Modaya uygun olarak giderek farklı bir biçim alan feracelerde, kış aylarında kullanılan koyu renklerin aksine canlı renkler tercih edilmektedir. Mercan, turkuaz, mavi ve pembe gibi renkler sıkça karşımıza çıkacak. Ancak bununla birlikte, tercih etmek isteyenler için pastel renkler de göz önündedir. Feracem 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu sizlere ferace modasında nelerin yer aldığını göstermektedir.

tesettur-modasi

İŞLEMELER

Önceki yılların aksine, sadeliğin yanında taşlar ve incilerle yapılan işlemelerin dikkat çekecektir. Özellikle genç kadınların tercih edeceği düşünülen feracelerde, deri kemerler, işlemeler, zımbalar, pırıltılı taşlar göz kamaştırıyor. Sadelikten yana olan kullanıcıların da unutulmadığı Feracem 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu her yaş grubuna hitap etmektedir.

KUMAŞ SEÇİMİ

İlkbahar yaz aylarındaki sıcaklıklar dikkate alınarak hazırlanan Feracem 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu vücudun hava almasını sağlamak amacıyla keten, koton ve pamuklu kumaşlar tercih edilmiştir. Rahat hissetmenizin yanı sıra sıcaklıkların size olan etkisi de göz önüne alınmıştır.

ilkbahar-yaz-koleksiyonu

ABİYE FERACELER

2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonunda şıklık ve zarafet ön planda tutulmaktadır. Günlük kullanımda da bele tam oturan modellerin yaygınlaşmasıyla birlikte, abiye giyim de bu tarza yönelmiştir. Kadını daha zarif ve ince gösteren modellerin koleksiyonda yer alması, iddialı tasarımların gündemde olacağını gösteriyor. Abiye modellerde taşlar ve incilerin yanı sıra yaka ve kollara yapılan sırma işlemeler de oldukça dikkat çekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kayra Giyim Kap Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kap modelleri, kayra giyim ve trend kap modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

18 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.625 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git