KIŞLIK EŞARP MODELLERİNDE SEÇİM YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

KIŞLIK EŞARP MODELLERİNDE SEÇİM YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
21 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 2.206 kez okundu.

Kışlık eşarp seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım ayrıntılar bulunmaktadır. Yaz mevsiminde takmış olduğunuz eşarpları kış mevsiminde kullanmanız uygun olmaz.

Öncelikle kışlık eşarbınız kesinlikle daha kalın olmalıdır. Mat renklerden oluşması gereken kışlık eşarplarda canlı renkler öne çıkmamalıdır. Kış mevsimine en uygun eşarp renkleri; siyah, kahverengi, lacivert ve bordo gibi renklerdir.

Eşarbınızı seçerken kıyafetinizlede bir bütün halinde olmasına dikkat etmelisiniz. Kış mevsiminde giyeceğiniz tunik veya elbiselerin rengine uygun olması da diğer bir hususdur. Eşarp mutlaka kalın formda olmalı ve mat renklerden oluşmalıdır. Simli, parlak veya canlı renkler kış mevsimi için uygun eşarp türlerinden değildir.

Eşarp modellerinin seçiminde ten renginize uygun olan eşarp seçmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ten renginiz açık tonlardaysa açık renklerden uzak durun. Daha koyu renkler yüzünüzü daha iyi gösterecektir. Buğday tenliler ise açık renklere yönelmeden daha pastel tonlarda eşarp seçimi yapmalıdır. Beyaz veya sarı gibi eşarp renkleri kış mevsimi için uygun değildir. Ten renginiz buğday ise; açık kahverengi tonlarına yönelebilirsiniz.

Kışlık eşarp seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise; renklerin giydiğiniz kıyafetler ile birlikte uyum içinde olmasıdır. Koyu renklere yönelmek uğruna üzerinizdeki kıyafetide çok farklı renklerden seçmek zorunda değilsiniz. Kahverengi kışlık bir eşarp taktığınızda kıyafetinizin de açık veya koyu kahverengi olmasına dikkat edin. Kahverengi eşarbınızla birlikte siyah bir tunik veya elbise tercih etmeniz hata olur. Kıyafetiniz siyah tonlarındaysa eşarbınızı bordo gibi pastel renklerden seçebilirsiniz. Tamamıyla siyaha bürünmek sizi daha basit bir hale getirebilir. Kıyafetinizin herhangi bir yerinde ufak bir renk detayı olması şık olmanızı kolaylaştırır.

Kış mevsiminde sıklıkla kullanılan kabanlarla da uygun renk tonunu yakalamanız gerek. Bunun için eşarbınızın hem kaban rengine hemde gömlek veya kazak rengine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bu problemi ortadan kaldırmak için tek renkli eşarplara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Karışık renkli kışlık eşarplar kıyafetinizle uyumunuzu zorlaştırabilir. Tek renkli kışlık eşarplarla uyumu daha kolay yakalayabilirsiniz.

Genç bayanlar için kışlık eşarp seçimi biraz daha farklı tonlarda kullanılabilir. Son günlerde sıklıkla kullanılan limon yeşili rengi kış mevsiminde genç tesettürde de sıklıkla karşımıza çıkacak. Bu tip trend renklere yönelerek kışlık eşarp renginizi belirleyebilirsiniz. Aklınızdan çıkarmamanız gereken tek ayrıntı eşarbınızın mutlaka kalın formda olmasıdır. İnce olan eşarplar sizi üşütebileceği gibi kış mevisimine de uygun olmaz. Yaşınız daha gençse kırmızı gibi kışlık eşarp modellerine de yönelebilirsiniz. Eşarbınızı seçerken başınızdan hareket etmemesine özen göstermelisiniz. Yaz mevsiminde rahatlıkla kullanabildiğiniz ince formlu eşarpları bir köşeye koyarak, daha kalın ve sıcak tutan kışlık eşarplara yönelmelisiniz.

Eşarp seçiminde her zamanki gibi zevklerinizi de göz önüne almanız gerekir. Her ne kadar trend renklerin dışına çıkmamanız gerekiyorsada; zevkinizide gözönüne alarak kışlık eşarp tercihi yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan İBADETLERİN EN GÜZELİ NAMAZ ELBİSESİ MODELLERİ 2015 başlıklı makalemizde namaz elbiseleri, namaz elbisesi ve namaz elbisesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

21 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 2.206 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git