Şal ve Bone Kullanımında Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı

Şal ve Bone Kullanımında Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı
23 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 18.065 kez okundu.

Tesettür giyim için bone seçerken şalınızla nasıl uyduracağınızı bilmiyorsanız yazımızdan ufak ipuçları alarak şal bone uyumunu yakalayabilirsiniz.

Şal ve bone kullanımında renklerin uyumunu yakalayabilmek için her zaman şal rengini kriter almalısınız. Şal renginiz neyse o renge uygun olan renkler seçerek şal bone uyumunu başarılı şekilde yakalayabilirsiniz.

Şalınızın rengi ağırlıklı olarak çok açık renklerden meydana geliyorsa koyu renklerden meydana gelen bone takmayı tercih etmelisiniz. Buradaki amacınız arada bir zıtlık yaratmak olmalıdır. Sarı renkte bir şalınızı lacivert bir boneyle uyum içinde kullanabilirsiniz. Şal renginizin ana alt tonu pudra rengiyse koyu gri bir bone takabilirsiniz.

Kahverengi şalınız o günkü kombininizle uyum içindeyse bone olarak koyu turuncu renk tercihi doğru bir tercih olacaktır. Kırmızı bir şal için en uygun bone rengi siyahtır.

Şal ve bone kullanımında renklerin uyumunu sağlarken zıt renklerden destek almayı unutmayın. Örneğin; mavi şal takacaksanız pembe bir bone kullanabilirsiniz. Açık renklerde yeşil şal için en uygun bone rengi beyaz olacaktır. Koyu yeşil olarak tercih ettiğiniz şal içine en uygun renklerden biri altın sarısı olacaktır. Renk uyumunu tam olarak kavradığınızda şal bone uyumunu başarılı şekilde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyimde Etnik Desenlerle Kombin Fikirleri başlıklı makalemizde etnik desen nedir, etnik desenli elbise modelleri ve tesettür kombin önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 18.065 kez görüntülendi.

Etiketler:

Şal ve Bone Kullanımında Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Kübra Şahin dedi ki:

    Merhaba benim elbisem pudra renginde üstüne buz mavisi şal aldım hangi renk bone takmam lazım bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

Sayfa başına git