Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi

Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi
15 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 4.394 kez okundu.

TEN RENGİNİZE GÖRE GÖRÜNÜŞÜNÜZÜ GÜZELLEŞTİRİN

Ten renginde eşarp ve şal seçimi bayanları giyimlerinde daha dikkat çekici bir hal alma yada istedikleri kadar güzel giyinebilme konusunda kendileri için büyük önem az etmektedir. Seçeceğiniz eşarbın ten renginizle uyumu kadar giyeceğiniz kıyafetlerinizle de uyumu oldukça önemli bir etken hallindedir. Tercih edilen bu ten rengi eşarplar kullanılmakta olan elbiselerle de sıkça kullanılacağından dolayı bütçenize olabildiğince katkı sağlama durumunda olacaktır.  Sadece maddi olarak değil uyum tam olarak sağlandığından dolayı dahada güzel görünüş sahibi olmanıza katkıda bulunacaktır. Bu konuda önek verecek olursak mesela esmer tende olan bir bayan seçeceği eşarp rengi konusunda kesinlikle koyu yani siyah renk tonlarında uzak durmalıdır. Tabi istisna olaraktan giyilen kıyafetlere uyumunu sağlayabilmek için siyah renkte yada koyu renkte eşarp takılacak ise eşarbın desenli olması önerilir. Bu desenlerine renkli olması yani açık renkte olan desenler olarak önerilir.

Kumral ten renginde olan bayanlarında tercih etmesi gereken renkler kırmızı ve lacivert renkleridir. Tabi bu iki renk ön planda olan renklerdir. Bu ten rengine sahip olan kadınlar krem rengi ve beyaz renkli eşarplar tecih etmesi sakıncalıdır. Sebebi ise yüzü olabildiğince soluk gösterecektir Canlı renklerin seçilmesi bu ten rengine sahip kadınlar için daha güzel bir görünüş elde etmelerini sağlayacak ve daha da havalı bir görünüş elde etmelerine yardımcı olacaktır.

Beyaz teli bayanların seçimlerinde görünüşün ön planda stabil kalabilmesi için kırmızı ve lacivert renkte eşarp takmaları gerekmektedir.

Ten rengine göre eşarp seçiminden sonra ten rengine göre seçilecek şal nasıl olmalıdır?

-Şal seçiminde önemli olan öncelik göz rengi baz alınarak uyum sağlanmasıdır.

Kişi eğer yeşil gözlere sahip ise kişinin gözlerinin ön plana çıkması için zıt renkleri tercih etmesi gerekmektedir. Kırmızı, turuncu veya mor gibi renkler. Kişi mavi gözlere sahip ise genel itibari olarak açık renkleri seçmesi tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir? başlıklı makalemizde tesettür giyim, tesettür hataları ve tesettür modası hakkında bilgiler verilmektedir.

15 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 4.394 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git