Tesettür Elbiselerle Ne Tür Takılır Takılır?

Tesettür Elbiselerle Ne Tür Takılır Takılır?
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.478 kez okundu.

Tesettür elbise giydiğinizde ortaya çıkan şıklığı pekiştirmek amacı ile çeşitli aksesuarlar kullanmalısınız. Takacağınız takıları giydiğiniz kıyafetin modeline ve desenine göre belirlemeniz gerekmektedir.

Tesettür elbiselerle hangi tip takılar takacağınız aklınızı kurcalıyorsa sizin için hazırladığımız yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Çiçekli elbiselerle takacağınız takılar tek renkten oluşmalıdır. Elbisenin her bölgesi renkli diye sakın takılarınızı rengarenk seçmeyin. Bunun yerine çiçekli elbisenizle uygun olan bir renk seçerek boyun, bilek ve yüzük tercihi yapabilirsiniz.

Elbisenin yakası açık olmadığı için uzun takılar tercihiniz olmalıdır. Kısa kolyeler genellikle boyun bölgesi açık elbiselerde kullanılır. Pembe, sarı ve mor çiçeklerden meydana gelen bir elbiseniz varsa siz pembe renkli bir kolye seçerek şıklığınızı pekiştirebilirsiniz.

Giyeceğiniz elbisenin her zaman çiçekli olması beklenemez. Tek renge sahip bir elbise giydiğinizde renkli takılar kullanmalısınız. Siyah uzun bir elbise gyidiğinizde kırmızı ve beyaz renklerinden oluşan rengarenk bir kolye takmanızda sakınca yoktur. Önemli olan üzerinizdeki siyah renge gidebilecek renkler kullanmaktır.

Tesettür elbiselerle takı takarken abartıdan mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Çok parlak ve taşlı modeller giydiğiniz elbisenin estetik yönünü gölgeleyecektir. Takılarınızın sade ve doğal olmasında fayda vardır. Zarafetinizi sadece elbise ile öne çıkarmanız gerekir. Takılar sadece o elbisenin tamamlayıcısı olmalıdır.

Elbise ile takı seçimi yaparken zevklerinizde göz önnüde bulundurmanız gerekir. Beğenmediğiniz kolye ve bileklikleri sırf moda olsun diye takmayın. Bu giydiğiniz elbisenin de ışıltısını söndürecektir. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz hiç bir aksesuarı üzerinizde bulundurmayın. Demode takılar takmaktanda vazgeçin. Daha trend fakat sade ölçülerde takılar kullanmayı ihmal etmeyin. Moda trendlerine bakıldığında yılın en fazla çıkış yapan rengini üzerinizde uyarlamaya çalışın. O renk bir elbise edinerek üzerine renge uygun takılar takın. Son zamanlarda oldukça çıkış yapan limon yağı rengi bir elbise giyin. Üzerine takacağınız takıyı ise bu renge zıt bir renk olan mor tonlarından seçin ve uygulayın. Göreceksiniz ki zıt renklerden yaptığınız elbise takı kombinini çok beğeneceksiniz.

Tesettür elbise giyildiğinde takılan takıların rankleri birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Kolyeyi, bilekliği veya takacağınız yüzüğü farklı renklerden seçeyim demeyin. Renk karmaşası yaratarak elbisenin arka planda kalamsına neden olmayın. Tek renk bir kolye takarak bileklik rengini bu rengin tonlarında seçebilirsiniz. Üzerinizde en fazla 3 farklı renk tonu barındırın. Unutmayınki çok renklilik hiç bir zaman zarif durmaz. Daha doğal görünmek için renkleri azaltın. Fakat kullanacağınız renkleri çok iyi eşleştirin.

Altın rengi ile siyah elbisenizi kombin edebilirsiniz. Tesettür giyimde altın renginin önemi büyüktür. Siyah bir elbise giyerek altın kolyenizle tamamlayabilirsiniz. Fakat sarı elbise giyerek altın kolyenizi takmayın. Renklere dikkat ettiğiniz sürece takacağınız her takı elbiseniz üzerinde şık duracaktır.

Bir önceki yazımız olan YÜZ ŞEKLİNE GÖRE EŞARP NASIL BAĞLANIR? başlıklı makalemizde eşarp bağlama biçimleri, eşarp bağlama modelleri ve eşarp nasıl bağlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.478 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git