Tesettür Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.192 kez okundu.

Tesettür kıyafet alırken aksesuarların tercihide büyük önem taşır. Tesettür kıyafetlerin en önemli aksesuarlarından biride eşarplardır. Eşarp seçiminde onlarca renk, doku ve desen bulunmaktadır. Bu eşarplardan hangisini alacağınıza karar vermek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

İpek eşarplar tesettürlü kadınların en büyük şıklık silahıdır. İpek eşarbın ayrımını yapmak için çok dikkatli olmalısınız. İpek eşarpların dokusu çok yumuşaktır. İpek diye satılan binlerce sahte eşarp bulunmaktadır. Bir eşarbın ipek olup olmadığını dokusunun yumuşaklığından anlayabilirsiniz.

Bunun yanında eşarp seçerken giydiğiniz kıyafetlerin renklerine dikkat etmelisiniz. Hangi renk tonlarında giyiniyorsanız eşarbın renkleride o tonlara yakın seçilmelidir. Pembe tonlarında elbiselere daha fazla yer veriyorsanız eşarbınızı pembenin tonlarında seçmelisiniz. Pembe rengine uygun olan renklerden; mor, lila gibi renklerde pembe tonlara oldukça uyum sağlamaktadır.
Eşarp alırken fazla parlak kumaşlardan uzak durmalısınız. Bu tip bir veya iki adet eşarbınız olmalıdır. Parlak eşarplar daha çok özel günler için tercih edilir. Gündelik kullanmaya uygun değildir. Gündelik kullanmak için mat eşarplar daha uygundur. Mat eşarplar kıyafetinizi de ortaya çıkarır ve sadece başınızı örtme görevi görür. Parlak eşarplar ise dikkat çekici olduğu için daha çok davetlerde kullanılır.

Tesettür eşarp alırken gördüğünüz veya beğendiğiniz her eşarbı almamaya dikkat edin. Dolabınızda onlarca eşarbınız var fakat hiç birini takmıyorsanız yanlış alışveriş tüyolarını kullanıyorsunuz demektir. Seçtiğinz veya kıyafetinize uyan bir eşarbı pahalı olsada almaktan çekinmeyin. Dolabınızda on tane kullanılmayan eşarp olacağına, iki tane her zaman severek kullandığınız eşarp olması daha uygundur. Bunun için eşarpta fiyata çok takılmadan alışveriş yapmanız yerinde olacaktır.

Eşarp seçiminde zevklerinizide gözönünde bulundurun. Hangi renk moda diye çok takılmanıza gerek yok. Sarı rengini sevmiyorsanız renk trendi sarı diye eşarp almanıza gerek yok. Bu ihtiyaçtan doğan bir alışveriş değil keyfi ve cebinize zarar veren bir alışveriş olacaktır. Pantolon, elbise ve tuniklerinizin rengini gözönüne alarak eşarp alışverişi yapmalısınız. Daha çok siyah tonlarında giyiniyorsanız alacağınız eşarbı; beyaz veya kırmızı tonlarından seçebilirsiniz. Kırmızı ağırlıkta giyinen tesettürlü kadınlar ise eşarp seçimini beyaz veya lacivertten yana kullanabilirler.

Eşarpta tamamen beyaz tonlara yönelmemenizde fayda var. Beyaz eşarplar çok fazla dikkat çekici olduğu gibi tuhaf bir görünüme neden olurlar. Sırf beyaz eşarp almak yerine beyazın içinde yer alan pastel tonlardan oluşan eşarplar tercih edilebilir. Bunun için çiçekli eşarplar çok uygundur.

Çiçek desenlerinden oluşan eşarpları alırken bir kere daha düşünün. Kıyafetleriniz düz renklerden oluşuyorsa çiçekli eşarp alabilirsiniz. Kıyafetleriniz tamamen cıvıl cıvıl ve karışık renklerden oluşuyorsa tek renk eşarplar edinmelisiniz. Amacınız; kıyafetinizde meydana gelen renk karmaşasını tek renk eşarpla dengelemek olmalıdır. Karışık desenlerle düz renkleri bir araya getirdiğinizde kombininizde bir denge yakalayarak daha şık hale gelmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Tunik Alırken Dikkat Edilecek Hususlar başlıklı makalemizde tesettür tunik, yazlık tesettür tunik modelleri ve yazlık tunik hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.192 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git