Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettür Gelin Başı Modelleri
1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 6.250 kez okundu.

HER GELİN BAŞI MUHTEŞEMLİĞİ HAK EDER

Her genç kızın hayalidir beyaz gelinlik giymek. Her gelin, hayatının bir günü bulunduğu ortamda en çok dikkat çeken kişidir. Düğüne sadece gelini görmeye gelen misafirler vardır. Düğünden sonra en çok konuşulan konu gelinin güzelliği ve gelinliğidir. Hal böyle olunca gelin olacak her kız gelinlik seçiminde her detayı düşünür, her şeyin mükemmel olmasını ister. Gelinlik kadar gelin başı diye tabir edilen baş kısmı da önemlidir. Gelinlik ne kadar güzel olsa da yanlış seçilmiş gelin başı modeli ile gelinliğin güzelliği gölgede kalabilir.

gelin-basi-resimleri

Eskiden tesettür gelinlik tercih eden bayanların seçeneği bir hayli az iken, son yıllarda gelinlik mağazalarında tesettür gelinlik seçenekleri hayli geniş yelpazede sunulmaktadır. Tesettür gelinlik üretimi artınca tesettür gelin başı seçenekleri ve aksesuarlar da günden güne artmaktadır.

 

Tesettür gelin başı modası

Son yıllarda tesettür gelinlik tercih eden bayanlar, sade duvak takmak yerine hayli süslü gelin başı modelleri tercih etmektedir. Aynı zamanda başa takılan aksesuarlar da tesettür gelinliklere farklı bir hava katmaktadır. Gelinliğin tarihi çok eskilere dayanırken, tesettür gelinlik ve gelin başı modasının tarihi henüz çok yenidir. Her sene yenisi eklenen modeller ve aksesuarlar ile tesettür gelinlikler son on yıldır kendi modasını yaratmıştır.

tesettur-gelin-basi

Gelin başında parıltılar

2015 yılında tesettür gelinliklerde kullanılan gelin başı modellerinin en dikkat çekici özelliği, sade olmasıydı. Gelinliklerde kullanılan danteller ve parlak taşlar yeterli görüldüğü için gelin başı sade tutulmuştur. Bu sadelikten düz kumaş anlamını çıkarmak çok yanlış olur. Gelin başında kullanılan aksesuarlar gelinlik kadar dikkat çekmeden gelinliğin güzelliğine katkı sağlamıştır.

tesettur-gelin-basi-modelleri

Yeni sezonda ise sadelik yerini gösterişli ve parıltılı modellere bırakacak. Gelinlikler sadeleşirken gelin başı dikkat çekici olacak. Önceki yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da gösterişi seven bayanlar için seçenek bir hayli çok olacak. Gelin başında kullanılan inciler, boncuklar, saten detaylar, dantel kumaşlar gelinlik kadar gelin başı ile de düğünde beğeni toplayacak. Üst kısmı incilerle süslü gelinliklerde kullanılan inci detaylı gelin başı oldukça sık görülen modellerden. Duvak bölümünde kullanılan işlemeler 2016 tesettür gelin başı modası içinde öne çıkacak gibi görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Tesettürlü Bayanlar Bone Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı makalemizde tesettür bone modelleri ve tesettür bone nasıl takılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 6.250 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git