TESETTÜR GİYİMDE EŞARP ÇEŞİTLERİ

TESETTÜR GİYİMDE EŞARP ÇEŞİTLERİ
5 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.961 kez okundu.

Tesettür giyinen bayanların taktıkları eşarplar cinslerine ve modellerine göre çeşitlere ayrılır. Kışlık ve yazlık eşarp çeşitleri tesettürlü kadınların beğenisine ve kullanım alanına göre farklılık göstermektedir.

Tesettür giyimde eşarp çeşitlerinin başında; Sura ipek eşarplar yer almaktadır. Bu eşarplar saf olarak ipekten yapılmışlardır. Kumaşları genellikle parlak ve oldukça yumuşaktır. Desenler olabildiğince canlı renklerden oluşur.

Twill İpek eşarp çeşitleri bir diğer eşarp türlerinden biridir. Tamamen ipek olan bu eşarp çeşitleri kayma yapmaz. Biraz daha kalın olan eşarp türlerini oluştururlar.

Twill eşarp çeşitleri oldukça kalın bir kumaştan üretilirler Kayma yapmazlar. Saten eşarplar daha kaygan, parlak eşarp çeşitlerindendir. Bone kullanılmazsa baş kısmında mutlaka kayma yaparlar. Diğer eşarp çeşitlerine göre daha kaygandırlar.

Tesettür giyimde eşarp çeşitleri eşarbın ipek olup olmamasına göre ve daha kalın olmasına göre farklı modellere ayrılabilir. Bu tip eşarp çeşitlerinden biride; Jakarlı eşarplardır. Jakarlı eşarplar kendinden desenli modelleriyle anılırlarç Kayma yapmazlar. Kadınlar arasında desenli olarak bilinirler.

Bir diğer eşarp çeşidide Rayon eşarplardır. Rayon eşarpların bir diğer ismide; Sport eşarp olarak bilinir. Bu tip eşarplar kayma yapmaz. Polyesterden üretilmiş olup ipek yumuşaklığına sahip olan eşarp çeşitleridir. Desenleri diğer eşarp desenlerine göre daha belirgin ve canlı renklerden oluşur.

Bir önceki yazımız olan TESETTÜR GİYİMDE KIŞLIK PANÇO MODELLERİ başlıklı makalemizde kışlık tesettür panço modelleri, tesettür panço ve tesettür panço modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.961 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git