TESETTÜR GİYİMDE GENÇ GİYİM MODA RÜZGARI

TESETTÜR GİYİMDE GENÇ GİYİM MODA RÜZGARI
28 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.779 kez okundu.

Gençler, tesettür çizgisinden çıkmadan; yaşlarına, vücut yapılarına ve tesettür modasına göre kendilerini büyük veya kilolu göstermeyecek elbiseler tercih etmelidir. Şık görünmek, kendilerine yakışanı giymek isteyen gençler tesettür giyim de gelenekselin dışında yeni ve farklı giyim tarzları yaratmışlardır. Genç bayanlar özellikle enerjik renkler olan beyaz, açık sarı, açık yeşil, lila, pembe, açık kırmızı, turuncu, gibi sade renkleri tercih ederler. Desenli kumaşlar da ise açık renklere sahip çiçek desenli, ya da açık renklerin harmanlanmasıyla oluşturulmuş desenli kumaşları tercih etmektedirler.

Gömlek Elbise

Genç bayanlar özellikle bahar ve yaz aylarında vücut hatlarını göstermeyen ancak boylarının uzunluğunu belirginleştiren gömlek elbiseleri tercih etmektedirler. Açık renkli yazlık tesettür giyim elbisesi olan gömlek elbise tercih edecekseniz ayakkabı olarak babet seçmelisiniz. Babetler gömlek elbiselerin altına en iyi uyum sağlayan yazlık ayakkabılardır. Çanta olarak uzun askılı küçük hacimli, dışı elbisemizin renkleri ile uyumlu çantalar tercih edilerek kombin yapılabilir.

Tunikler

Genç bayanların giymekten keyif duydukları bir diğer kombin ise kot veya kumaş pantolonun üzerine tercih ettikleri tuniklerdir.  Pembe veya nar çiçeği renginde bir tunik tercih ederseniz, açık renkli bir kumaş pantolon veya sade bir kot pantolon ile kıyafeti tamamlayabilirsiniz.  Kıyafetinizin altına kot pantolon tercih etmişseniz spor ayakkabı, kumaş pantolon tercih etmişseniz orta boy topuklu ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz. Eşarp seçiminde ise renkli güllerle bezenmiş bir kumaştan yapılmış eşarp tercih edebilirsiniz. Sportif açık yeşil tunik altına düz beyaz renk kumaş pantolon ve topuklu ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz. Seçeceğiniz eşarp tuniginizin rengiyle aynı olursa muhteşem bir kombin yapmış olursunuz.

Uzun Gömlekler

Sonbahar ve kış ayları için, uzun gömleklerin altına uzun ve bol paçalı kumaş ve kot pantolonlar seçilebilir. Son bahar da havaların soğumasından dolayı kot pantolon terci yapacaksanız kot ceket ile kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı olarak koruyucu olması nedeniyle kapalı düz bayan ayakkabıları ile spor ayakkabıları giyeceğiniz pantolona göre tercih edilebilir.

Size önerdiğimiz kombinler ile hem kilolu ve yaşınızdan büyük görünme kaygınızın önüne geçmiş olursunuz hem de yaşınızın verdiği enerjinizi dışa yansıtarak şık kombinler giymiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan TESETTÜR GİYİMDE YAZ GARDIROBUNUN HİT ELBİSE MODELLERİ başlıklı makalemizde yaz tesettür elbise modelleri, yazlık tesettür giyim modelleri 2015 ve yazlık tesettür tunik kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

28 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.779 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git