TESETTÜR GİYİMDE SOKAK MODASI

TESETTÜR GİYİMDE SOKAK MODASI
25 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 5.440 kez okundu.

Tesettür giyimde modayı sokaklardan takip edebilirsiniz. Tesettürlü kadınlar birbirlerinin ne giydiğini daha çok sokaklardan takip ederler. Bunun için tesettür giyimde de sokak modasını gözlemlemek gerekir. Özelliklede genç bayanlar için sokak modasının önemi büyüktür.Nasıl giyineceğini tam olarak bilmeyen veya yeni fikirler edinmek isteyen genç bayanlar kendilerini sokak modasının akışına bırakırlar.

2015 senesinin tesettür sokak modasında daha çok açık renkler göze çarpıyor. Sokaklarda pembe, fuşya, mavi, yeşil ve sarı gibi renkler kadınların eteklerinde ve eşerplarında sıklıkla görülüyor. Ayakkabı seçiminde sokak modası yeni çizgisini çoktan oluşturmuş görünüyor. Rengarenk babetler uçuşan eteklere eşlik ederek sokak modasında tesettüründe oldukça trend bir hale geldiğini gösteriyor.

Sokak modasında görülen bir diğer detayda eteklerin altına giyilen spor ayakkabılar. Renkli ayakkabılar ile renkli pantolonlarınızı rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. Spor ayakkabıda en çok tercih edilen renk şüphesiz ki beyaz. Beyaz renkli spor ayakkabınızla hem spor eteklerinizi hemde spor pantolonlarınızı kombinleyebilirsiniz.

Tesettür giyimde sokak modasında görülen ayrıntılardan biride; eşarpların son derece farklı şekillerde bağlanması. Herkesin yüz yapısına göre bağladığı eşarplar adeta modanın sokakta var olduğunun bir göstergesi. Yaz mevsiminde görülen beyaz ceketler tesettürlü bayanlarında modayı ne kadar yakından takip ettiklerinin adeta bir kanıtı gibi.

Sokaklara baktığımızda uzun tuniklerin yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığını söyleyebiliriz. Onun yerine kısa ceketler veya kısa gömlekler daha trend. Uzun belli pileli eteklerle oluşturulan gömlek etek kombinleri sokaklarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Artık tesettür giyimde de çizgilerin ne kadar önemli olduğu açıkca görülüyor. İnsanlar tesettür giyimde bile kendi çizgilerini vurgulayarak belli bir tarzları olduğunu açıkca ortaya koyuyorlar.

Modaya ayak uydurmak için mutlaka sokak stiline uymanız gerekmez. Fakat yaşınız hala gençse sokak stilini kendinize uyarlayabilirsiniz. Daha genç yaşa sahip tesettürlü bayanlar kendi çizgilerini ortaya koydukları gibi, başka bayanlarada örnek teşkil ediyorlar. Sokak stiline uyum sağlarken çizginizden kaymamaya özen göstermelisiniz. Tesettür giyimin dışına çıkan bazı stiller yanlış giyinmenize neden olabilir. Örneğin; yakası açık gömlekler veya içinizi belli eden etekler tesettür giyimde kullanılmaz. Bu tip giysileri giyerken daha dikkatli olmalısınız. Mutlaka astarlı olan etekler tercih edilmeli ve gömleklerin yakası tam olarak kapatılmalıdır.

Çok renkli pantolonların sokak stilinde görülmeye başlandığını söyleyebiliriz. Dışarıda giyilen her renk size uyacak diye bir kural yok. Çok dikkat çekici renkler ne kadar modaya uygun gibi görünsede günlük tesettür giyimle bir alakası yoktur. Neon renkler pantolonda asla kullanılmamalıdır. Renkler sokak modasını yansıtsada bunun yerine daha uygun renkli pantolonlar kullanılmalıdır. Mavi, kırmızı veya yavruğazı gibi renkler pantolonlarda rahatlıkla kullanılabilir. Sokakta gördüğünüz her kombini tamamen üzerinize uyarlamak zorunda değilsiniz. Bunun yerine beğendiğiniz bir tarzın bir kaç yerini değiştirerek kendi tarzınızı yaratmalısınız.

2015-günlük-tesettür-elbise-modelleri 2015-tesettür-elbise-modası 2015-tesettür-modası farklı-tesettür-elbise-kombinleri farklı-tesettür-elbiseler farklı-tesettür-elbise-modelleri farklı-tesettür-giyim-kombinleri günlük-tesettür-elbiseler günlük-tesettür-kıyafetler tesettür-elbise-modelleri tesettür-etek-kombinleri tesettür-etek-şalvar-modelleri tesettür-günlük-elbise-modelleri tesettür-kombinleri-2015

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Tesettür Eşofman Modelleri başlıklı makalemizde spor tesettür eşofman, tesettür eşofman modelleri ve yazlık spor tesettür elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 5.440 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git