TESETTÜR GÜNLÜK GİYİMDE MAKYAJ NASIL OLMALIDIR

TESETTÜR GÜNLÜK GİYİMDE MAKYAJ NASIL OLMALIDIR
18 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 4.143 kez okundu.

Türbanlı bayanlarda günlük makyajları yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli etken cilt rengidir.Bu konuda açık tenli tesettürlü bayanlar için hafif koyu tonlarda makyaj tercih edilirken, esmer bronz tenli bayanlarda yapılan makyajın tonu muhakkak açık tonlarda olmasına dikkat edilmelidir.

Özellikle yapılan göz makyajlarında far renklerinin hafif renk tonlarının tercih edilmesi tesettürlü bayana daha doğal naturel bir hava katacaktır. 2015 senesinin en çok tercih edilen günlük türbanlı makyaj renkleri olarak açık kahve ve şeftali tonları birçok tesettürlü bayan tarından çokça tercih edilmekte.

Renkli gözlü, badem gözlü,iri göz yapısına sahip tesettürlü bayanların günlük makyajları kesinlikle gözün yapısına göre tercih edilmelidir, renkli gözlere sahip tesettürlü hanımlar makyajlarında göz renklerine zıt renklerin kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır bu göz renklerini daha çok ön plana çıkarılmasını sağlayacaktır.

Kahverengi ve siyah göz rengine sahip tesettürlü bayanlar içinde yine göz rengine zıt ve tercih edilen eşarp rengine göre yapılan makyajlar daha hoş ve sade bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan TESETTÜRLÜ GELİN DÜĞÜN MAKYAJ MODELİ NASIL OLMALIDIR başlıklı makalemizde gelin makyajı, tesettür gelin göz makyajı modelleri ve tesettür gelin makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git