Tesettür Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Makyajı Nasıl Olmalıdır?
21 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.079 kez okundu.

Tesettürlü kadınlar makyajlarının çizgisine daha fazla dikkat etmelidir. Bunun nedeni; herhangi rengi abarttıklarında daha frapan gözükmeleri ve tesettür çizgisinin dışına kaymış olacaklarıdır.

Tesettürlü kişiler makyaj yaparken sadece gerektiği ölçüde makyaj yapmalıdırlar. Renklerle oynamak, belirgin tonlarda far ve allık sürmek, makyajın daha çok özel gün makyajı olmasına neden olur. Bunun için cildinizie baktığınızda kapanması gereken yerleri ve renk farklılıklarını bir fondöten aracılığı ile gidermelisiniz. Cilt renginize uyan fondöten hızlı şekilde kırmızılıkları saklamaya yarar. Fondöten sürme işini abartmadan sadece problemli bölgelere uygulamalısınız.

Göz çevreniz yorgun bir haldeyse göz kapatıcısını hafif bir şekilde yüzük parmağınızla yedirerek uygulamalısınız. Göz çevresinde problem olmayan tesettürlü bayanların göz kapatıcısına ihtiyaçları yoktur. Makyahın kalıp gibi durmaması en baş kuraldır. Bu tip bir makyaj cildinizi yorduğu gibi tesettür giyimede uygun değildir. Ayrıca başı kapalı olan tesettürlü kadınlarda makyaj daha çabuk akacak ve gözenekler hızlı şekilde ortaya çıkacaktır. Bu nedenle cilt ne kadar az kapanırsa o kadar faydalıdır.

Tesettür makyajında cilde hafif bir şekilde tek renk görünümü verildikten sonra; sıra geldi göz kısmına. Gözleriniz ne kadar güzel ve büyüleyici olursa olsun onları daha çok ortaya çıkarmaya çalışmayın. Sadece bir göz kalemi bile işinizi görmeye yetecektir. Göz altına siyah bir kalem sürün ve bunu fırça yardımı ile dağıtın. Ardından kirpikleriniz için rimel kullanarak bir nebze daha belirgin olmalarını sağlayın. Dudağınıza süreceğiniz rujun şeffaf tonlarda seçilmesinde fayda var. Şeftali rengi veya açık kahverengi gibi renkler tesettür makyajında sıklıkla kullanılır. Pembe veya bordo gibi renklerden mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır. Renklerin doğal yapıda olması tesettürün doğal hali ile oldukça örtüşecektir. Süreceğiniz rujlar nude tonlarında olursa şıklığınız daha fazla ortaya çıkar.

Makyajınızı özel bir gün için yapıyorsanız; dudağın doğal tonlarda kalmasına dikkat edin. Bütün hareketliliği gözlere verin. Bunun için gözaltına siyah kalem sürmenin dışında, göz üstüne eyelıner sürün. Göreceksiniz ki bir anda gözleriniz olduğundan daha büyük ve güzel hale gelecektir. Bunun yanında kıyafetinizle uygun bir far sürebilir, giyeceğiniz abiye elbise ile birlikte hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bütün dikkatin gözlerde olacağını belirtmiştik. Bunun için kirpiklerinize iki kat rimel sürmeli ve takma kirpik etkisi yaratmalısınız. Dudaklarınızda günlük makyajınızda yaptığınız gibi soft renkler kullanmalı ve özel geceye uygun bir makyaj yapmalısınız.

Yapacağınız makyajda kullanacağınız renkler göz renginize ve göz şeklinize göre farklılık gösterebilir. Kendinize yakışan makyajı silip düzelterek tespit edebilir ve daha doğal halde nasıl güzel görünmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elektriklenen Saçlara Özel Ballı Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git