Tesettür Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.016 kez okundu.

Tesettür giyen kadınlar mayo seçiminde oldukça dikkatli olmalıdır. Mayonun gizliliği koruması ve aynı zamanda rahat hissettirmesi en baş kuraldır. Mayo edinirken seçeceğiniz renkler kısıtlı olsada önemli olan tesettüre uygun şekilde denize girebilmektir.

Tesettürlü kadınların giydiği mayolar tesettür mayolardır. Bu tip msyolar tesettürlü kadınların kapalılığını koruduğu gibi aynı zamanda serin kalmalarını da sağlamalıdır. Bazı tesettür mayolar kapalılık çizgisinin dışına çıkmaktadır. Tesettürlü kadınlar kesinlikle içlerini belli eden mayolara yönelmemelidir. Bunun için kumaş içini göstermyecek şekilde ve kesin serin tutan kumaş türlerinden seçilmelidir.

Mayo seçerken bedeninizi daha fazla saklamak için bol mayo almaktan kaçının. Büyük mayolar çirkin durur ve terlemenize neden olur. Dar mayolar ise ıslandıklarında vücudunuza yapışırlar. Tesettür mayoyu kendi vücudunuza göre seçerek tercihinizi doğru yapmalısınız.

Haşema modelleri tesettürlü bayanların en fazla edindikleri mayolar arasında bulunmaktadır. Bu tür mayoların tam kapalıları olduğu gibi yarı kapalılarıda vardır. Çizginize göre herhnagi birini bedeninize uygun olarak seçerek suya girebilirsiniz.

Mayo seçerken dikkat edilmesi gerekilen bir konuda; mayonun kumaş cinsidir. Seçilen mayonun kumaşı çok ince olmamalıdır. İnce mayoların vücut ölçülerini ortaya çıkardığı bilinmektedir. Mayo kapalılığınızla tam olarak uyum içinde olmalıdır. Seçilen mayonun kumaşı ne çok ince nede çok fazla kalın olmalıdır. Kumaşı terlemeyi önleyici kumaşlardan yapılmış olmalıdır.

Tesettür mayo seçiminde son yıllarda yükselen trendlerle birlikte desenli mayo modelleride üretilmiştir. Renkli giyinmeyi seven kadınlar için birbirinden farklı dizayn ve modelde tesettür mayo modelleri bulunmaktadır. Baş kısmını kapatmaya yarayan ve mayonuzla uyumlu olan bonelerle sahilde bile tesettür şıklığı yakalayabilirsiniz.

Haşema modellerinde yarı açık giyinmek istiyorsanız kolları ve bacakları bir nebze açık olan modeller tercih edebilirsiniz. Tesettürlü kadınların çizgisine biraz uzak olan bu modellerden çok, tam kapalı modeller tesettürlü kadınlara daha uygundur. Bu modellerde ise her bölge tamamen kapalıdır. Alt pantolon kısmı bol olan mayolar olduğu gibi, tayt tarzında olan dar modelleride bulunmaktadır. Tayt modeli tercih etmekten kaçınmamalısınız. Üzerinize giyeceğiniz haşema modeli mutlaka sizin tam olarak kapanmanıza olanak tanıyacaktır.

Son zamanlarda tren olan haşema modelleri genellikle mor ve lila tonlarından oluşmaktadır. Bunun yanında koyu renklerden münkün olduğu kadar kaçınılması gerekir. Beyaz gibi vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilecek modellerden kaçınmanız gerekir. Eğer kilo problemi yaşıyorsanız; seçeceğiniz tesettür mayonun tek renk olmasında fayda var. Kilo sorunu yaşayan kadınlar mayo seçerken çok açık renkleri de kullanmamalıdır. Zayıf hatlara sahipseniz iki renkten oluşan tesettür mayo modellerini tercih edebilirsiniz.

Bazı haşema modelleri sadece çiçekli modellerden oluşmaktadır. Haşema modelinizde çiçek desenler bulunuyorsa başınıza takacağınız boneyi çiçekli ve rangarenk seçmeyin. Bonenizi tek renk kullanmaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı makalemizde çiçek desenli, değişik ve eşarp seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.016 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git