Tesettür Tunik Pantolon Kombinleri

Tesettür Tunik Pantolon Kombinleri
21 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 13.047 kez okundu.

Tunikler tesettürlü kadınların kurtarıcı kıyafetlerindendir. Ne kadar günlük bir tarza yatkın gibi görünsede tunikler gece şıklığı içinde kullanılmaktadır. Tunikler çeşitli kumaşlardan oluştuğu gibi, farklı renklerle kullanılarakta şık kombinler oluşturulur.

Tesettür tunik pantolon kombinlerinde ilk dikkat edilmesi gerekilen detay; renklerin uyumudur. Renklerin uyumundan doğan şıklık size kendinizi daha iyi hissettirdiği gibi, kıyafetinizin kalitesine bakmaksızın daha şık olmanızı sağlar. Tunikler uzun etek boyuna sahip olup, yaz ve kış için üretilen modelleriyle birbirinden ayrılır. Kış mevsiminde kot ve kalın kumaşlardan üretilen tunikler, yaz mevsiminde daha hafif kumaşlardan üretilir.

Yaz mevsimi için şık tuniğinizle kombin yapmak istiyorsanız öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerek. Vücut ölçülerini gözönünde bulundurarak giyinen kadınlar her zaman daha şıktır. Bunun için kiloluysanız dar kesime sahip tuniklerden kaçınmalısınız. Fakat bol tunik boyumu kısa gösteriyor diyebilirsiniz. Bunun içinde altınıza giydiğiniz pantolon mutlaka dar kesimden oluşmalıdır. Böylelikle üst kısımda meydana gelen hareketlilik altta kendini toparlamalıdır. Hemde istediğiniz gibi topuklu bir ayakkabı giyerek boyunuzu çok daha uzun gösterebilirsiniz. Zayıf kişiler için dar tunik modelleri uygun olduğu gibi, bol tunik modelleride giyilebilir. Zayıf vücut ölçülerine sahip kişiler, bol tunik tercih ettiklerinde bel kısmına bir kemer takarak bel bölgelerini vurgulayabilirler.

Tesettür tunik pantolon kombinlerinde renklerin ahenkli olması gerektiğinden söz etmiştik. Buna göre üzerinize giydiğiniz kırmızı renkteki bir tuniğin altına giyeceğiniz pantolon kesinlikle buz mavisi tonlarında olmalıdır. Bir jean giyebileceğiniz gibi bebek mavisi tonlarında kumaş bir pantolonda giyebilirsiniz. Bu durum; renklerin zıtlığından doğan harika bir uyum yaratacaktır. Kombin oluştururken ayakkabı, eşarp ve çanta rengi aynı renk tercih edilirse şıklığınız katlanarak artacaktır. Bunun için çok para harcayarak giyinmenize gerek yok. Elbette ucuz ve şık giysilerlede şık bir hale bürünebilirsiniz.

Tesettür tunik pantolon kombinlerinde en sık yapılan hatalardan biride; tuniğin çiçekli olduğu kombinlerde eşarbında çiçekli seçilmesidir. Şıklık sadece tek noktada ortaya çıkmalıdır. Eğer üzerinize giydiğiniz tunik çiçekli ise; eşarbınız mutlaka üzerinizdeki tuniğin içinde yer alan renklerden biri seçilmelidir. Her bölgede hareketlilik ortaya çıktığında; şık olmak yerine rüküş bir şekle bürünebilirsiniz.

Renk uyumu kadar üzerinizdeki desenlere göre nasıl giyineceğinizi de bilmeniz gerekir. Boyuna çizgili tuniklerin altına giyeceğiniz pantolon tek renk seçilir. Karşıdan sizi gören kişinin gözünü yormayacak şıklıkta olmanız gerekmektedir. Üzerinize siyah-beyaz renklerden oluşan bir tunik tercih ediyorsanız; pantolon rengi olarak siyah veya beyaz tercih edip kombininizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Oluşturulan kombinlerde gözalıcı renklerden daima kaçınmalısınız. Bu tip renkler sizi daha kilolu göstereceği gibi şıklık çizgisinden de hızla uzaklaşmanızı sağlar. Neon renkler yerine daha pastel renkler kullanılarak kombinler oluşturulmalı ve vücut yapısı her zaman göz önüne alınarak giyinilmelidir.

Bir önceki yazımız olan NASIL EŞARP SEÇİMİ YAPMALIYIZ başlıklı makalemizde eşarp seçimi neye göre yapılmalı, eşarp seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve kıyafete göre eşarp seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

21 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 13.047 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git