Tesettürlü Bayanlar Bone Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tesettürlü Bayanlar Bone Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?
1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.580 kez okundu.

Tesettürlü Bayanlar Bone Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Giyim dünyasına tüm bayanların takıdan aksesuara, ayakkabıdan çantaya birçok üründe tercihleri farklı farklı olabilmektedir. Tesettürlü bayanlarında en çok özenlikleri eşarp ve bone kullanımı onların tercihlerini yansıtırken hoş görünmelerine de yardımcı olur. Bu yüzden bone seçimi tesettürlü bayanların tarzlarını yansıtma yollarından biridir ve mutlaka renk ve kumaş uyumuna dikkat edilmelidir.

tesettur-bone-kullanimi

Bonede renk seçimi

Şalların ve eşarpların altına kullanılan bonelerde renk seçimi oldukça önemlidir. İşlevleri ile eşarbımızın veya şalımın kaymasını ve bozulmasını önleyen boneler renk seçimi ile de göz doldurmalı ve kıyafetimizle olduğu kadar eşarbımız ile de uyumlu olmalıdır.

tesettur-bone-modelleri

İpek mi penye mi?

Bone kullanımı için renk seçiminin yanı sıra seçilen kumaş cinside size tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olur. Son zamanlarda bayanlar arasında moda olan boneleri incelediğimizde artık ipek bonelerin çok fazla tercih edilmediği onların yerine penye kumaşlı bonelerin tercih edildiği görülmektedir. Ayrıca rahatlık ve hava aldırması yönünden penye olanlar daha kullanışlıdır.

tesettur-bone-nasil-kullanilir

Renkli mi Sade mi?

Tesettürlü bayanlar her zaman sadelikten yana olarak hem tesettürün hakkını vermeli hem de sade şıklığı insanlara göstermelidir. Rengârenk bir seçim artık çokta moda değil. Zıt renk kullanımı da artık çok eskilerde kaldı. Onun yerine sadece ve birbirine ton sür ton olan renkler kullanılmalıdır. Ancak beyaz her renk eşarba ve şala uyar diye her zaman beyazda kullanmayın. Her zaman şalınızın veya eşarbınızın bir ton açık ya da koyu rengini tercih etmek sizi bir adım önde gösterecek ve sadece şıklığı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Bone kullanırken aslında asıl amaç saçların görünmesini engellemektir. Bunu unutmayarak renk seçimini de eşarbınızı ön planda tutacak şekilde yaparsanız her zaman başarılı olursunuz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Tesettür Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 tesettür modası, tesettür giyim ve tesettür gömlek kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.580 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git