Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir?

Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir?
15 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.835 kez okundu.

TESETTÜR GİYİMDE SORUMLULUK SAHİBİ OLMAK

Tesettür giyim markaları son yıllarda çok konuşulacak modellerle karşımıza çıkmaktadırlar. Şıklığı tercihlere göre ayırmadan her kesime hitap edecek şekilde sizlere sunan markalar, dış görünüşün önemini bir kez daha hatırlatmaktadır.

Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir?

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken ilk konu kapalılığın ölçüsüdür. Tesettüre uygun şekilde kapandıktan sonra görüntünün insanları rahatsız edici olmamasına dikkat edilmelidir. Buna örnek olarak; kışın da gelmiş olmasıyla birlikte giyilen kaban ve ya mantoların iç kıyafetinizden her zaman uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Tesettürlü hanımların yapmış olduğu giyim hataları en çok bu konu da olmaktadır. Bunun yanı sıra giydiğiniz kıyafetler asla yere sürülecek uzunlukta olmamalıdır.

Eşarp kullanımı Nasıl Olmalı?

Kıyafetimizden önce öne çıkan eşarp kullanımında, dikkat edilmesi gereken konular daha ön plandadır. Bone kullanımı eşarbın duruşu için çok önemli bir alt yapıdır. Bu yüzden bonenin başınızın ölçüsünde olması ve kumaşının kaygan bir yapıda olmaması çok önemlidir. Ayrıca bone rengi tercihiniz de her zaman eşarbınıza yakın ve uyumlu bir renk olmalıdır.

Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettürlü hanımların yapmış olduğu hataların bir başka konu ise tercih edilen kumaş desenleridir. Birbirini boğucu desenlerin kullanımı her zaman göz yormaktadır. Şık ve sade olmak istiyorsanız, bu konuya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

İslam’a Uygun mu?

Tesettür kullanımında yapılan hatalarının büyüğü de ıslama uygun olup olmadığıdır. Son günlerde modacıların özellikle ilgilendiği tesettür giyim İslami şartlara ne kadar uygun olduğu tartışma konusudur. Kapitalist sistemin devrede olduğu bu konu, tesettür giyimin amacını unutturup şıklığı bir ihtiyaçtan öte zorunluluk haline getirmektedir. Bu sayede İslamın, kendini dışarıya karşı gizleme,  amacıyla kullanılan tesettürü sadece bir modaymış gibi yansıtmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Mayo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde 2016 tesettür mayoları, haşema modelleri ve tesettür mayo modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

15 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.835 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git