TESETTÜRLÜ MEZUNİYET ELBİSE MODELLERİ NASIL OLMALI

TESETTÜRLÜ MEZUNİYET ELBİSE MODELLERİ NASIL OLMALI
23 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 4.484 kez okundu.

Tesettür mezuniyet elbise modelleri çizgileri bakımından modaya daha yakın tarzda seçilmelidir. Koyu renkli ve sıradan çizgiler tesettür mezuniyet elbise modellerine uygun değildir. Daha gösterişli modeller genç bayanların çizgisine daha yakındır.

Genç bayanlarda kilo sorunu çoğunlukla yaşanmadığından bel kısmına dikkat çeken mezuniyet elbiseleri ön plana çıkmaktadır. Belinde kalın kemeri olan etekler genç kadınların ilk tercihleri arasında yer alır. Şifon kumaşlardan oluşan, yüksek belli ve kalın kemerli etekler mezuniyet elbisesi seçiminde ilk tercihler arasında yer alır. Elbisenin üst kısmın ise dar gömleklerden oluşmaktadır.

Tesettür mezuniyet elbise modellerinde üst kısım genellikle peplum adı verilen detaylardan oluşur. Bel bölgesinden aşağı doğru açılan bu elbise modelleriyle tıpkı bir kuğu gibi olabilirsiniz. Modanın size öğrettiği renklerin dışına çıkmanız bu özel günde göze batmaz. Bu sene itibarı ile mezuniyet elbiselerinde en fazla tercih edilen renklerden biride yavruğazı. Ayrıca; beyaz, pembe, sarı, kırmızı, yeşil gibi renklerde bu sene sıklıkla kullanılan tesettürlü mezuniyet elbise modellerinin içinde yer alıyor.

Mezuniyet elbiselerinde vurgunun daha çok bel bölgesinde olduğunu belirtmiştik. Bel kısmında kalın kemerli etekler kullanmak istemiyorsanız parlak taşlı kemerler tercih edebilirsiniz. Parlak taşlardan oluşan kemerler şıklığınızı pekiştirerek bir yıldız gibi parlamanızı sağlayacak.

Yaka kısmı dantelden oluşan elbiseler bu senenin trend tesettürlü mezuniyet elbise modellerinin başında yer alıyor. Yaka kısmında yer alan dantel detayların aynısı kol ağızlarında da kullanılarak size yep yeni bir görünüm kazandırıyor. A kesimden oluşan elbiselerin tercih edilmesi sizin için en doğru seçenek olacak. Zarafetinizi daha fazla ortaya çıkaran A kesim elbiseler boyunuzu da uzun göstermeye yarayacak.

Elbisenizde farklı detaylar istiyorsanız; üzeri kendinden ceketli elbise modellerine yönelebilirsiniz. Bu tip elbiseler genellikle dantel ve parlak pul işlemeli detaylardan oluşmaktadır. Belinize tam oturan ceketli elbise modellerinin içinde istediğiniz gibi bir mezuniyet gecesi geçirebilirsiniz. Bele oturan kısmında yer alan küçük ve sıralı düğmeler belinizin daha biçimli gözükmesini sağlayacaktır.

İki renkli tesettürlü mezuniyet elbise modellerinde beden kısmı genellikle koyu renklerde olup bel kısmı daha açık renklerde elbiseler tercih edilmektedir. Asimetrik kesimli kumaşlarla bel kısmı hareketlendirilerek daha dikkat çekici bir görünüm yakalanmaktadır. Sizde asimetrik kesimli elbise tercihi yapmak istiyorsanız iki renkli elbise modellerine yönelmelisiniz. Parlak taşlardan ve ya kalın kemerli elbiselerden sıkılan genç bayanların ilk tercihi; bel bölgesinde asimetrik kesim parçalar kullanılan elbiseler olmalıdır.

Üst beden olarak oldukça fit bir görünümdeyseniz, üst kısmı tamamen taşlarla veya dantellerle hareketlendirilmiş olan tesettürlü mezuniyet elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Dantel veya taşlar bir araya geldiğinde bedeninizi bir beden daha büyük gösterir. Fiziğiniz bu elbiselere uygunsa üst kısmı dantel alt kısmı tamamen düz olan elbise modellerini seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KIŞLIK EŞARP MODELLERİNDE SEÇİM YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ başlıklı makalemizde 2015 kışlık eşarp modelleri, eşarp ve eşarp modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 4.484 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git