Tüp Bebek ile Normal Gebelik Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tüp Bebek ile Normal Gebelik Arasındaki Farklar Nelerdir?
12 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 842 kez okundu.

Tüp bebek ile normal gebelik arasında üreme açısından bazı farklılıklar bulunmaktadır. Tüp bebeklerin yada normal yolla dünyaya gelmiş bebeklerin arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Aralarında var olan farklılık üreme yolundan kaynaklanan farklılıktır.

Pek çok çift normal gebelik ile tüp bebeğin arasında farkların olduğunu düşünerek tüp bebek tedavisinden uzak durmaktadırlar. Aslında ortada gözle görülür şekilde hiç bir farklılık yoktur. Üreme şeklinden kaynaklanan bir farklılık dışında değişiklik olduğunu söylemek oldukça yersiz bir kanıdır.

Sperm kalitesinin iyi olmadığı durumlarda yada yumurtanın görevini yapamadığı durumlarda üreme bazı girişimlerle gerçekleştirilmektedir. Bu girişimler dışarıdan gelen bir müdahale ile gerçekleşir. Normal gebelikte ise üreme çiftler arasında gerçekleşmektedir. Tüp bebek ile normal gebelik arasında bu farkın dışında hiç bir fark yoktur. Üreme biçimleri biribirinden farklıdır ve bu doğacak çocuk için hiç bir zarar teşkil etmemektedir. Yanlış bilinen bazı düşünceler anne ve baba adaylarını tüp bebek tedavisinden uzak tutmaktadır.

Uzmanların bilgilendirmelerine göre; bu yanlış kanılar çocuk sahibi olmak isteyen adayların tedavi sürecini geciktirmelerine neden olmaktadır. Bu yanlış düşüncelerden arınarak yaş ilerlemesine fırsat vermeden bir an evvel tüp bebek tedavisi uygun koşullar sağlandığında başlatılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisinin İslam Dinindeki Yeri başlıklı makalemizde dinimizde tup bebek, islam dininde tup bebek ve tup bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git