Yazlık Tunik Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yazlık Tunik Alırken Dikkat Edilecek Hususlar
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.209 kez okundu.

Tesettür giyen kadınların en büyük sorunlarından biride yaz mevisiminin kavurucu sıcaklarında aşırı şekilde terlemektir. Tesettürlü kadınlar için üretilen yazlık tunikler çoğu zaman ferah ve hafif kumaşlardan üretilmektedirler.
Yazlık tunik alırken dikkat edilmesi gerekilen en mühim nokta renk seçimidir. Tuniklerin rengi çok koyu olmamalıdır. Kapalı olan tesettürlü kadınlar daha çok açık renkleri tercih etmelidir. Güneş ışığını emen siyah rengi tesettür içinde daha fazla terlemenize neden olur. Pastel renkler tunik seçimi için uygun renklerdir.

Tunik kumaşlarının hafif olduğunu belirtmiştik. Tunik alırken içinizin gözüküp gözükmediğine dikkat edin. Bazı tesettür giyim üreticileri astarıda ince tutarak kadınların daha rahat etmesini sağladıklarını düşünüyorlar. Fakat içinizin belli olması tesettür giyimle bağdaşmaz. Bunun için tuniğin astarı hem iç göstermeyecek bir yapıda olmalı, hemde sizi terletmemelidir.

Yaz mevsiminde tunik alırken beden ölçülerinizide göz önünde bulundurun. Bunun için çok zayıfsanız biraz daha dar tunikler edinin. Daha kilolu iseniz hafif bol tunikler giyerek kilolarınızı saklamayı deneyin. Fakat her ne olursa olsun koyu renklerden uzak durun.

Kilo sorunu yaşayan kadınlar tuniği bol giyme konusunu fazla abartmayın. Eğer tuniğinizi aşırı şekilde bol modellerden seçerseniz, bu seferde terleyerek hastalığa davetiye çıkarabilirsiniz. Alacağınız tuniğin biraz dökümlü durması zaten kilolarınızı büyük oranda kapatacaktır. Aynı şekilde zayıf kadınlar ise tunikte dar modeli çok abartmamalıdırlar. Vücuda yapışan tunikler tesettüre uymaz. Ayrıca dar tunikler daha fazla terlemenize neden olur. Tunik dar olmalı fakat üzerinize çok yapışmamalıdır.

Alacağınız tuniklerin bel bölgesinde çok dar olmamasına özen gösterin. Belinizin ölçülerini ortaya çıkaran ve beli sıkı bir şekilde saran kemer takmaktan vazgeçin. Yaz sıcağında belinize bağladığınız kemerler daha fazla terlemenize neden olur. Seçeceğiniz renklerle beraber aksesuar kullanımına özen gösterirseniz, şık olmanın yanı sıra yaz sıcaklarında daha rahat edersiniz.

Tesettür tunik alırken daha çok teri emen kumaşlar seçmeye dikkat edin. Örneğin; keten kumaşa sahip olan tunikler teri başarılı şekilde emen kumaşlar arasında yer almaktadır. Keten bir tunik alarak kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Özelliklede son dönemde oldukça popüler olan işlemeli keten tunikler tesettürlü kadınların giyim şekline son derece uygundur. Seçeceğiniz tuniklerin kumaşında naylon yapı bulunmamalıdır. Naylondan oluşan tunikler teri emmediği gibi sizi daha fazla terletir. Yazlık seçilecek kıyafetlerde özelliklede tunik ve pantolonlarda naylon içerik olmazsa, sıcak günlerde çok daha fazla rahat edersiniz.

İçinde rahat hareket edemediğiniz ve hiç bir şekilde esneme payı bulunmayan tuniklerden kaçının. Tamamen kumaş olan tunikleri serin bir yaz akşamında veya özel gecelerde kullanabilirsiniz. Özel geceler için daha uygun olan kumaş tunikler, gündüzleri daha fazla terlemenize neden olur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbiselerle Ne Tür Takılır Takılır? başlıklı makalemizde takı, tesettür aksesuar modelleri ve tesettür takıları hakkında bilgiler verilmektedir.

23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.209 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git