YENİ SEZON 2015 TESETTÜR BLUZ MODELLERİ

YENİ SEZON 2015 TESETTÜR BLUZ MODELLERİ
6 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 2.183 kez okundu.

Tesettürli bayanların giydiği bluz modelleri tasarımcıların çizdiği farklı trendlere göre her sene değişiklik gösterir. 2015 yılının tesettür bluz modelleri kadınların günlük hayatta daha çok sevip giyebileceği modellerden oluşuyor.

Yakaları fiyonklu bluz modellerinin 2015 senesiyle birlikte yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Fiyonklu modeller gündelik hayata daha uygun renk ve modeller içeriyor. Fiyonklu modellerin yanı sıra; eteklerinin ucu dantelli olan bluzlerde öne çıkan tasarımlar arasında yer alıyor. Dantel artık sadece özel geceler için değil gündelik hayatta giyilecek bluz modelleri içinde de yer alıyor. Gösterişten uzak ve son derece sade olan etek ucu dantelli bluz modelleri tesettürlü bayanların vazgeçemeyeceği bluzlerden olacak.

Yakası taşlı bluzler geçen yıllara göre daha fazla ön plana çıkıyor. Taşlı ve pullu modellerin gece giyilebilecek parçalar olduğunu bu sene aklınızdan çıkarmanız gerekecek. Zira modellerin yarısı yakası taşlı ve oldukça zarif modeller içeriyor. Yakası taşlı bluzlerde başka herhangi bir hareketlilik yok. Bunun yanında yakası fermuarlu bluz modelleri de göz dolduran bluz modelleri arasında yer alıyor.

Yeni sezon 2015 tesettür bluz modelleri içinde yer alan bir diğer modelde; aksesuarlı bluzler. Takı takmaya ihtiyacınız olmadan aksesuarlı bluzleri giyerek pratik bir şekilde şık olma yoluna gidebilirsiniz. Aksesuarlı bluzler yakalarında zincirler ve ya inciler olan bluzlerden oluşuyor. Uzun zincirlerden oluşan aksesuarlı bluzler tıpkı bir takı takmışsınız gibi izlenim veriyor. Takı ile uğraşmak istemeyen bayanlar için son derece ideal bir model. Sadelik arıyorsanız aksesuarlı bluz modellerini kullanmamalısınız. Çünkü 2015 senesinin aksesuarlı bluzleri oldukça gösterişli.

Yakalarının uç kısımları taşlı olan bluzler kış mevsiminde kaza ve trikolarda sıklıkla görüldü. Şimdi yaz sıcaklarıyla beraber yakası taşlı ayrıntılar bluzlerede sıçradı. Son derece zarif bir görünüme sahip olan yakası taşlı bluzler farklı renkleriylede dikkat çekiyor. En sık kullanılan yaka ucu taşlı bluzler; lacivert, nar çiçeği rengi ve toz pembe.

Dantel detaylı bluzler senenin olmazsa olmaz bluz modelleri arasında bulunuyor. Dantel detaylar etek uçlarında kullanıldığı gibi yaka kısımlarında da sıklıkla kullanılmış. Abartı olmayan danteller tek sıra halinde ince şeritler halinde kullanılarak bluzlere son derece zarif bir görünüm kazandırılmış.

Pileli bluzler yeni sezon 2015 tesettür bluz modelleri içinde yer alan değişik modellerin içinde bulunuyor. Pileli bluzler daha çok etek uçlarında pilesi ile dikkat çeken bluzler. Asimetrik kesim bluzünüzün pileli olması giysinize daha fazla enerji kazandırıyor. Yakası bağlamalı bluzleri dolabınızdan bu yıl eksik etmemelisiniz. Yaka kısmını bağlayarak hareketlendirmeyi amaçlayan tesettür giyim tasarımcıları bluzleri artık daha farklı şekillerde beğeninize sunuyorlar. Böylelikle her kadının zevki için bulabileceği birbirinden çok farklı bluz tasarımları ortaya çıkıyor. Yağ yeşili ve beyaz renkleri yaka kısmı bağlamalı bluzler arasında en fazla kullanılan renkler arasında yer alıyor.

 

Bir önceki yazımız olan GENÇ TESETTÜR GİYİM MODASI RENK UYUMLU TUNİKLER başlıklı makalemizde büyük beden tesettür tunik, büyük beden tunik modelleri ve tesettür tunik hakkında bilgiler verilmektedir.

6 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 2.183 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git